Basınçlı Kap ve Ekipmanlarının Periyodik Kontrolleri

Basınçlı Kap ve Ekipmanlarının Periyodik Kontrolleri

Ege Periyodik; Basınçlı kap ve ekipmanların periyodik kontrollerinde işletmenizin talepleri ve çalışma süreçlerinizi göz önünde bulundurularak sizlere en pratik ve doğru test ve kontrol metotlarıyla hizmet sunmaktadır.

Basınçlı kap, tesisat ve ekipmanlarının testlerinde genel itibariyle ilgili imalat ve kullanım standartları eşliğinde Hidrostatik Test (Basınç Testi) metotları uygulanmakla beraber zorunlu hallerde (işletme ve tesislerin uygun olmadığı durumlar ve/veya basınçlı kap ve ekipmanlarının durdurulamadığı hallerde) hidrostatik testin yapılamaması sonucu tahribatsız muayene yöntemleri ile periyodik kontroller yapılabilmektedir.

Basınçlı kap, ekipman ve tesisatlarının periyodik kontrol aralığı ve kriterleri; varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır. İmalatçı tarafından bu özellikler belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik kontrolü, bulunduğu işyeri ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak, iş güvenliği profesyonellerince yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre, belirlenecek aralıklarda yapılır.

Basınçlı kap ve ekipmanların periyodik kontrolleri; işletme koşullarınıza göre akreditasyon kapsamında yetkilendirilmiş teknik kontrolörlerimiz vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Tarafımızca gerçekleştirilen periyodik kontroller sonucu sunulan raporlar, yönetmelikte belirtilen istisnalar dışında bir yıl geçerliliğe sahiptir.

Tüm basınçlı kap, tesisat ve ekipmanlarınızın periyodik kontrol uygulamalarında 3. taraf bağımsız akredite kontrol hizmeti sunan Ege Periyodik‘ten ücretsiz keşif ve bilgi talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Periyodik Kontrol Test Hizmetleri

Bizimle kendinizi güvende hissedin.
00002

Basınçlı Kap ve Ekipman Kontrollerimiz;

  • Kalorifer Kazanı (Katı, Sıvı ve Gaz Yakıtlı)
  • Kompresör ve Hava Tankı
  • Basınç Altında Çalışan Gaz ve Sıvı Tankları
  • Genleşme Tankı ve Hidrofor
  • Boyler ve Otoklav
  • Buhar Jeneratörü
Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim